Nové autobusy v prímestskej doprave

BUS

V prímestskej autobusovej doprave v rámci Bratislavskej župy pribudlo ďalších 40 nových nízkopodlažných autobusov typu Crossway.

 Pri slávnostnom odovzdaní autobusov do užívania predseda BSK Pavol Frešo podotkol, že filozofiou jeho úradu je dostávať ľudí z áut do hromadnej dopravy tým, že bude pre nich vytvorené atraktívne, bezpečné prostredie a ich doprava z miesta na miesto bude rýchlejšia.

 Nové autobusy zvýšia komfort cestovania, sú klimatizované, prispôsobené aj na prepravu zdravotne postihnutých ľudí a sú vybavené wifi pripojením na internet. Autobusy budú jazdiť na všetky smery v rámci Bratislavskej župy, teda na Záhorie, Pezinok, Senec aj smerom na Šamorín.

Celkový investičný program na obnovu vozového parku je vo výške 23 miliónov eur. Aktuálne uvedenie 40 autobusov do prevádzky je súčasťou druhej fázy projektu.

 Dnes po cestách Bratislavského kraja jazdí 220 prímestských autobusov, z toho 85 je nových. Celková obnova vozového parku v BSK by mala byť zavŕšená do konca roka 2015 (do konca roku 2013 pribudlo do vozového parku celkom 45 nových autobusov typu Crossway).

Autobusy sú dlhé 12 metrov, odvezie sa v nich 88 cestujúcich, z toho je 45 miest na sedenie a 43 miest na státie.

Komentáre sú uzavreté.