Umiestnenie detí, ktoré neboli prijaté do 1. ročníka ZŠ v Kráľovej pri Senci

školské lavice

Milí rodičia,

Vzhľadom na vzniknutú situáciu ohľadom neprijatia našich detí na povinnú školskú dochádzku do Základnej školy v Kráľovej pri Senci, sme v posledných týždňoch v spolupráci s odborom školstva Okresného úradu v Bratislave, hľadali najvhodnejšie riešenie vzniknutého problému. Po preverení rôznych možností, je momentálne najbližšie a najreálnejšie riešenie Základná škola v Čataji, ktorá je plne zariadená a pripravená naše detičky prijať. (zároveň, ale pracujeme aj na záložnom riešení) Všetci dotknutí rodičia budú v nasledujú dňoch oficiálne informovaní.
Čataj je od Hrubej Borše vzdialený približne 16 km. Jednou z nasledujúcich priorít bude zabezpečenie tzv. školského autobusu, ktorý by vozil naše detičky priamo do Čataja a späť.
Zároveň sme zintenzívnili rokovania o možnej dotácii a financovaní výstavby základnej školy priamo v Hrubej Borši, nakoľko sa naša obec veľmi rýchlo rozrastá.
Mrzí nás ak vám vzniknutou situáciou nastali problémy a zároveň veríme, že sa navrhnutým riešením celá situácia upokojí.
Ďakujeme za trpezlivosť.

Komentáre sú uzavreté.